۳۳۰ انبار فرش در کشور وجود داشت که امروزه به زیر ۳۰ انبار رسیده است و همه نیز فرش ایرانی نمی‌فروشند. متأسفانه در حال حاضر کمتر از ۱۰۰ اتحادیه صادرکننده داریم. با بحران ارز صادرات فرش به طور کامل تعطیل شده است.

احمد کریمی اصفهانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران
نارسا

انتشار: آوریل 17, 2018 برچسب ها :

پیوند به اصل خبر: خبرگزاری خانه ملت، ۲۷ فروردین ۹۷

بررسی مشکلات حوزه فرش در جلسه فراکسیون فرش و صنایع دستی/ از قطع بیمه قالیبافان تا تاثیر نوسانات ارز بر صادرات


نارسا:روشن نیست که بر مبنای کدام آمارگیری و در کدام مقطع تاریخی ۳۳۰ انبار فرش در کشور وجود داشته است. همچنین با استناد به کدام آمار اعلام شده است که شمار این انبارها اکنون به زیر ۳۰ رسیده است.

همچنین این ادعا که برخی از این انبارها فرش ایرانی نمی‌فروشند بسیار شگفت‌آور است. خوش‌بینانه و بر اساس اقوال دیگر فعالان فرش کشور می‌توان حدس زد مراد گوینده تعداد انبارهای فرش موجود در هامبورگ بوده است و نه در داخل کشور ما!

جمله بعدی شگفتی را افزون می‌کند و مگر باید به خاطر داشتن کمتر از ۱۰۰ اتحادیه صادرکننده فرش تأسف خورد؟! آشکار نیست که مراد گوینده چه بوده است و چرا باید شمار فراوانی از اتحادیه‌های صادراتی را متصور شد؟

از قدیم گفته‌اند که «یکی مرد جنگی به از صد هزار» و کاش همین اتحادیه صادرکنندگان فرش دست‌باف ایران که ریاست آن بر عهده گوینده این عبارات است می‌توانست با قوت و شایستگی به ایفای نقش بپردازد.

اغراق و ابهام در سخنان نقل شده از ایشان در خبرگزاری خانه ملت ادامه دارد آن‌چنان‌که با صراحت از تعطیل شدن صادرات فرش در پی بحران ارزی –آن هم به طور کامل- خبر می‌دهند!


تهران، میدان هفت تیر، خیابان ملایری پور، پلاک ۱۰۴ (ساختمان نگین) واحد ۷، طبقه سوم کد پستی 1575633718